Co vaříme

Máme svou vášeň a tou je tradiční česká kuchyně. Rádi se vracíme ke kořenům, k takovým receptům, podle nichž vařily hospodyňky v dávných dobách, a přizpůsobujeme je moderní době. Máme osvědčené domácí dodavatele zvěřiny a vaříme jen z čerstvých surovin - zdravě, ale poctivě.

Co vaříme

Máme svou vášeň a tou je tradiční česká kuchyně. Rádi se vracíme ke kořenům, k takovým receptům, podle nichž vařily hospodyňky v dávných dobách, a přizpůsobujeme je moderní době. Máme osvědčené domácí dodavatele zvěřiny a vaříme jen z čerstvých surovin - zdravě, ale poctivě.

Kdo vaří

Michael V., který své letité zkušenosti nabyl především působením ve Švédsku. U modré kachničky sdílíme jeho filosofii - aby se po návštěvě u nás cítil královsky doslova každý host, stejně jako švédská a norská královská rodina, pro kterou mimo jiné připravoval pokrmy.

Kde vaříme

Nebovidská

V naší restauraci razíme autentičnost, k čemuž přímo svádí samotná atmosféra Starého města a historický barokní dům z 16. století, ve kterém sídlíme od roku 1993. Symbol modré kachny sahá do daleké historie a jako poznávací znamení celého domu se zachoval dodnes. Název U Modré kachničky je tak i díky tomu vnímán jako známka tradice a místního charakteru.

Michalská

Naše druhá restaurace se nachází jen pár kroků od Staroměstského náměstí. Pokrmy z našeho menu a jedinečnou atmosféru zde svým hostům nabízíme od roku 2000. I v samotném srdci Prahy je totiž podle nás dobré občas zpomalit a město si řádně a doslova vychutnat - nejlépe u našeho stolu u dobrého jídla a pití.

Šéfkuchař

Michael V. je jedním z mála úspěšných českých šéfkuchařů,
kterým se podařilo prorazit i v zahraničí.

Dlouhá léta piloval své kuchařské dovednosti ve Švédsku, kde mimo jiné připravoval pokrmy i pro švédského a norského krále. Jeho pochoutky U Modré kachničky ochutnala celá řada osobností, mezi které se řadí například Václav Havel, Sean Connery, Tom Cruise, Gérard Depardieu nebo kapela Pink Floyd. Pro Michaela samotného však jméno a sláva hosta nehraje žádnou roli - nezáleží na tom, kdo jste a odkud pocházíte, VIP kvalitu si zasloužíte v každém případě.

Baví ho probírat se kuchařkami a zkoušet stará zapomenutá jídla, oblékat je do nových kabátků a pak je nabízet svým hostům. Některé z nich si můžete vyzkoušet i Vy sami přípravou například tradičních vánočních receptů.

Nápojový lístek

O jídle rádi přemýšlíme, stejně však tak o víně, které je jeho nedílnou součástí. Chuť dobrého jídla tak dokážeme dokonale doladit s chutí některého z mnoha nabízených moravských a světových značek. Ať už se jedná o běžnou či slavnostnější příležitost, náš sommeliér vám k pokrmu vždy rád doporučí tu nejlepší kombinaci. Dáváte přednost spíše pivu, destilátům nebo nealkoholickým nápojům? Vyberte si z nápojového lístku to, na co máte právě chuť.

Zobrazit

Interiér

Abyste si z návštěvy u nás odnesli skutečně jen ten nejlepší zážitek, je nezbytné vytvořit dokonalé spojení menu s prostředím. Vytvořili jsme tak stylovou restauraci, kde i ten nejmenší detail starožitného interiéru hraje roli stejně důležitou jako každá surovina v našich receptech. U Modré kachničky vám tak rádi ukážeme, co skutečně znamená pojem zvěřinové hody se vším všudy.

Kontakty

Michalská 16, 110 00 Praha 1, Staré Město

Telefon +420 224 213 418,
+420 224 234 494
e-mail retro@umodrekachnicky.cz
Otevřeno 11:30 - 23:00